Chodské slavnosti

 
 


Jazykové verze

ČeskyČesky DeutschDeutsch
EnglishEnglish FrançaisFrançais
ItalianoItaliano EspańolEspańol

Vyhledávání

Novinky

V sekci Novinky e-mailem si můžete zaregistrovat svůj e-mail, pokud chcete dostávat aktuální informace.

Budeme rádi pokud nám do diskuze napíšete svůj názor na současnou podobu Chodských slavností.

{process_module dokument:display_category:0:1}

Chodské slavnosti 2018 / Účinkující

Účinkující

NÁRODOPISNÝ SOUBOR POSTŘEKOV

„Potřekovská chasa, jaká je to krása, dyž vona zatupá, šechno se votřásá!“
www.postrekovo.cz

 

 

Detail [›]KONRÁDYHO DUDÁCKÁ MUZIKA
KONRÁDYHO DUDÁCKÁ MUZIKA

KONRÁDYHO DUDÁCKÁ MUZIKA

KDM vznikla v roce 1955. Za více jak 60 let získala nejvyšší uznání a ocenění nejen doma, ale i za hranicemi. S KDM natočila chodské písně pro rozhlas řada nejlepších zpěváků a zpěvaček a v roce 2015 oslavila 60. výročí založení.
www.kdm-cz.eu

 

DOMAŽLICKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA

DDM patří k předním souborům prezentujícím chodskou dudáckou hudbu v různých stupních úpravy. V roce 2014 oslavil neuvěřitelných 20 let své existence.
Většina jejích členů jsou profesionální hudebníci, kteří hudbu vystudovali na konzervatořích a vysokých hudebních školách, v současné době někteří z nich působí jako pedagogové a výkonní umělci. Zpěváci Domažlické dudácké muziky se st

ali v roce 2007 Laureáty festivalu ve Strážnici za výjimečnou interpretaci chodské lidové písně.
Za dobu své existence navštívila DDM více než polovinu evropských zemí včetně Ruska a Pobaltí a absolvovala úspěšná
mimoevropská turné po USA a Japonsku, vydala svá dvě profilová CD a na mnoha dalších se podílela. Posledním CD jsou chodské koledy, které natočila pro Český rozhlas v roce 2013.
www.dudacka.cz

 

Detail [›]DĚTSKÝ SOUBOR POSTŘEKOV
DĚTSKÝ SOUBOR POSTŘEKOV

DĚTSKÝ SOUBOR POSTŘEKOV

„Potřekovo pěkná ves, haldom taldom haldom dom, hukous divči kapzu pes, haldom taldom haldom dom.“
www.postrekovo.cz

 

 

 

 

 

HALTRAVAN

Mužský pěvecký sbor Haltravan z Klenčí pod Čerchovem má devět členů. Byl založen v roce 1984 sólovými zpěváky Albertem Švecem a Oldřichem Heindlem. Písničky, které zpívá na svých vystoupeních, patří do zlatého fondu chodské kultury. Jsou to chodské lidové písničky ze zpěvníku Mistra Jindřicha Jindřicha s doprovodem chodských dud a jiných lidových nástrojů, upravených pro mužský sbor. Písničky pastýřské za doprovodu zvonků a selského nářadí. Vojenské písničky za doprovodu holí a některé v doprovodu famfrnochu. Mužský pěvecký sbor Haltravan své písničky, kterých je nezpočet, zpívá po celé České republice.
www.klenci.cz/hlavni-menu/mestys/informace-o-mestysi/spolky-sdruzeni/haltravan [›]

 

CHODSKÝ SOUBOR MRÁKOV A DUDÁCKÁ MUZIKA

Chodský soubor Mrákov byl založen v roce 1961 a od té doby seznamuje posluchače s lidovou kulturou dolního Chodska při vystoupení na různých slavnostech a folklorních festivalech u nás i v zahraničí.
www.mrakovskysoubor.cz

 

 

 

 

 

Detail [›]DĚTSKÝ SOUBOR MRÁČEK
DĚTSKÝ SOUBOR MRÁČEK

DĚTSKÝ SOUBOR MRÁČEK

Dětský soubor Mráček vznikl v roce 1989. Šíří krásy krojů, písní a tanců chodského kraje. Soubor má vlastní dudáckou muziku. Členskou základnu tvoří děti 5 – 15 let.

Mráček příležitostně vystupuje na různých kulturních akcích. Každoročně nás můžete vidět na Chodské hyjtě v Mrákově, na Chodských slavnostech v Domažlicích a na MFF v Klatovech. Pásma, která předvádíme, jsou zaměřena na zvyky a hry dětí na Chodsku vztahující se k různým ročním obdobím, např. „Dětské vánoce na Chodsku“, Muzikantská Cecilka, “Pikšvonc“ – hry na pastvě. Má také vlastní dudáckou muziku, kteří si říkají DRÁTENÍCÍ. V roce 2014 jsme úspešně oslavili 25. výročí založení souboru.
www.mracekmrakov.unas.cz

 

Detail [›]SESTRY KUŽELKOVY
SESTRY KUŽELKOVY

SESTRY KUŽELKOVY (MARIE FREIOVÁ A JANA HOJDOVÁ)

Se svými potomky již ve dvou generacích prezentují chodské písničky v dvojhlase a trojhlase s doprovodem duo dudy, housle - dudy i a capella. Mezi nejoblíbenější patří písně s lyrickým námětem.

 

 

Detail [›]DECHOVÁ KAPELA DOMAŽLIČANKA
DECHOVÁ KAPELA DOMAŽLIČANKA

DECHOVÁ KAPELA DOMAŽLIČANKA

V listopadu 2000 byla založena nová dechová kapela s názvem Domažličanka, kapelníkem se stal Jan Mleziva z Domažlic. Její repertoár je velmi široký, od písniček dechových, tanečních až po písničky jiných hudebních žánrů.
http://domazlicanka.cz/

 

 

 

Detail [›]DECHOVÁ KAPELA DUPALKA
DECHOVÁ KAPELA DUPALKA

DECHOVÁ KAPELA DUPALKA

Dechovka působící v západočeském regionu již více než 15 let má ve svém repertoáru nejen písně z chodského kraje, jižních Čech a Moravy, ale i taneční a populární skladby.
www.dupalka.wz.cz

 

 

 

 

Detail [›]DECHOVÁ HUDBA HORALKA
DECHOVÁ HUDBA HORALKA

DECHOVÁ HUDBA HORALKA

Kapela vznikla před 34 lety, založil ji Karel Bastian spolu s Václavem Wiesnerem. Současným kapelníkem je Josef Kubalík. Tato dechová hudba hraje na koncertech, slavnostech, tanečních zábavách a plesech a také na festivalech dechových hudeb, např. v Trhových Svinech, Třeboni, Soběslavi atd.
www.horalka.webz.cz

 

 

Detail [›]DECHOVÝ ORCHESTR „LIDUŠKA“
DECHOVÝ ORCHESTR „LIDUŠKA“

DECHOVÝ ORCHESTR „LIDUŠKA“

Dechový orchestr „Liduška“ ZUŠ Domažlice se s úspěchem, stejně jako folklorní soubory, účastní různých koncertů, festivalů a soutěží. Orchestr se stal zásobárnou hudebníků, kteří doplňují i zakládají vlastní dechové hudby. 

 

 

 

DECHOVÁ HUDBA VRCHOVANKA

Dechová hudba Vrchovanka z Mrákova u Domažlic, s kapelníkem Petrem Němcem, byla založena v květnu roku 1995 za pomoci pana učitele Stanislava Švandrlíka.

V této dnešní podobě v počtu dvanácti stálých členů hraje od roku 2005. S věkovým průměrem 30 let je nejmladší dechovkou na Chodsku. Je to amatérská kapela složená převážně z bývalých žáků ZUŠ v Domažlicích. Sólovými zpěváky jsou Martina Pincová, Jana Randová, Marta Růžková, Jiří Kupilík a Petr Němec. Kapela účinkuje na různých festivalech, koncertech, plesích a zábavách, převážně v západních Čechách.V jejím repertoáru je jak dechová tak i taneční hudba.V roce 2008 Vrchovanka natočila svoje první CD, na kterém můžete najít 20 písniček z Chodska, z jižních Čech i z Moravy.
www.vrchovanka.unas.cz

 

 

 

 

DECHOVÁ HUDBA HÁJENKA

Dechová a taneční kapela Hájenka začala třetí desetiletí svého účinkování s novými muzikanty a zpěváky. Složení kapely je převážně z mladých muzikantů a někteří z nich si hudbu vybrali jako své povolání. Repertoár kapela doplnila písničkami, kterými by chtěla potěšit starší i mladší generaci. Kapelník: Miroslav Paleček

 

 DECHOVÁ HUDBA STAVOVANKA

Malá chodská dechovka „Nová Stavovanka“ Jana Votruby navazuje na třicetičtyřletou činnost netradiční chodské dechovky Stavovanka Jana Votruby. Kapela začíná novou sezónu v květnu 2018.

Základním repertoárem jsou stále písničky z Chodska a skladby králů české dechovky v podání muzikantů a hostujícího sólisty p. Josefa Oplta z Prahy. Kapela nyní působí v obsazení pěti hudebníků – křídlovka, baskřídlovka, tuba, bicí a akordeon. Součásti všech vystoupení budou instrumentální sólisté a hostující zpěvačky a zpěváci.

 DECHOVÁ KAPELA STAVOVANKA
DECHOVÁ KAPELA KRAJANKA

Krajanka je dechová kapela špičkových profesionálních muzikantů z Prahy. Vznikla v roce 1990 a od počátku je kapelníkem KRAJANKY Václav Hlaváček. Koncerty doma i v zahraničí, účinkování v televizi a rozhlase, řada Mg kazet a CD disků a vítězství ve finále Polka-fest 1993 hovoří o úspěších, které zařadily Krajanku mezi špičkové dechové orchestry Čech a Moravy. Muzikanti a zpěváci vytvářejí báječnou atmosféru. Tím si KRAJANKA získává přízeň stále více posluchačů. Přesvědčte se i vy o kvalitách kapely, která má v repertoáru jak lidové písničky, tak i dixi a tradicionály.
www.krajanka.eu [›]

 

 

 

 

 

ŽENSKÝ PĚVECKÝ SBOR CANZONETTA Z DOMAŽLIC

Sbor má více než 20 členek a letos slaví 20 let. Repertoárem se skládá od barokní muziky, klasiky, lidovek, folkóru až po muzikály a spirituály. O Chodských slavnostech vystoupí v pořadu Bulačina pod Chodským hradem.
www.facebook.com/canzonettadomazlice [›]

 

GAUDEAMUS VŠE

Kořeny souboru Gaudeamus VŠE sahají do roku 1949. Po celou dobu svého téměř sedmdesátiletého působení je soubor spjat s Vysokou školou ekonomickou. Z původně velikého tělesa se sborem, orchestrem, taneční skupinou, lidovou muzikou, kabaretem vznikl postupně folklorní soubor. Jeho členové jsou studenti a absolventi VŠE a dalších pražských vysokých i středních škol. Má taneční skupinu a lidovou muziku se zpěvačkami. Své místo si vydobyl především výběrem námětů, neobvyklým a často překvapivým zpracováním motivů české lidové kultury, humorem a velkým zaujetím všech interpretů.Tento přístup výrazně ovlivnila choreografka Alena Skálová, režisérka Jaroslava Šiktancová i choreograf Martin Pacek. V repertoáru souboru jsou jednotlivá taneční a pěvecká čísla i hudebně taneční tématické pořady. Soubor zve ke spolupráci tvůrčí profesionály, repertoár však již tvoří také čísla, představující vlastní souborovou tvorbu. Za svůj autorský přístup získal soubor či autoři a jednotliví interpreti ocenění na domácích i mezinárodních folklorních festivalech a přehlídkách, naposledy získala muzika souboru titul Laureát Strážnice 2013. Ta také několikrát doprovázela české zpěváčky na zemské a celostátní soutěži Zpěváček.

Soubor vystupuje na folklorních festivalech v Čechách, na Moravě i v zahraničí. V posledních deseti letech se zúčastnil festivalů například ve Strážnici, na Pálavě, Mělníku, v Pardubicích-Hradci Králové, Písku či v zahraničí v Polsku, Portugalsku, Turecku, Francii, Španělsku, Estonsku, Chorvatsku a dalších zemích.
www.gaudeamus-folklor.cz [›]

 

 

 

 

SOUBORU PÍSNÍ A TANCŮ VYSOČAN HLINSKO

Počátky folklórního souboru Vysočan sahají do roku 1981. Tehdy při příležitosti "Kácení máje" účinkovalo osm manželských párů ve vypůjčených krojích s repertoárem "Česká beseda". Díky prvotnímu nápadu vznikl soubor, který se během uplynulých tří desetiletí přeměnil v sehranou skupinu nadšených tanečníků a hudebníků, kteří vystupují s pestrým repertoárem lidových písní a tanců z Vysočiny. Dnes soubor Vysočan sdružuje 20 tanečníků a tanečnic pod vedením uměleckého vedoucího Josefa Dospěla. Kapelník Miroslav Teisler vede soubor 12 hudebníků a zpěváků. O organizaci celého souboru, který dnes vystupuje pod záštitou města Hlinska, se stará Milan Slavík.
www.vysocan.eu [›]

 

 

 

CIMBÁLOVÁ MUZIKA FRIŠKA KYJOV

Naše cimbálová muzika vznikla jako doprovodná muzika národopisného souboru Kyjovánek. Jako kompletní CM jsme poprvé vystoupili na Slováckém roku 2003. Hrajeme lidové písně převážně z Kyjovského dolňácka, ale láká nás zahrát si písničky z jiných regionů, jak moravských, tak i slovenský, maďarský nebo i rumunských. Se souborem jsme objezdili řadu festivalů, kde se nám dostalo mnohých uznání a ocenění. Za zmínku určitě stojí, že v letech 2003, 2005, 2007, 2009 a v roce 2011 jsme s Kyjovánkem postoupili do celostátního kola přehlídky dětských souborů, kde jsme 4x získali zvláštní ohodnocení. Z festivalů se souborem za zmínku stojí festivaly ve Strážnici, Mistříně, Liptále, Luhačovicích, Domažlicích a taky vystoupení při návštěvě papeže Benedikta XVI. v Brně. Ze zahraničních zemí to bylo Slovensko, Srbsko, Itálie, Německo, Francie, Chorvatsko, Rusko nebo Taiwan. Kromě doprovázení různých souborů nejen z našeho regionu vystupujeme samozdřejmě i samostatně, a to jak na různých přehlídkách a festivalech, tak i na koštech vína, hodových zábavách či na soukromých akcích. V roce 2009 jsme svým hraním doprovodili i vyhlášení vítězů ankety Vesnice roku 2009 v Luhačovicích. V posledních letech taky pravidelně doprovázíme oblastní kola soutěže dětských zpěváčků. Za svou existenci a úroveň, které se nám podařilo dosáhnout vděčíme bývalé vedoucí Kyjovánku Hance Vašulkové, Laďovi Sedláčkovi a v neposlední řadě panu Radku Zapletalovi, který pro nás spoustu krásných písní upravil. Některé z nich jsme v roce 2008 nahráli na CD Hrajte ně husličky. Současným vedoucím cnaší muziky je primáš David Vašulka. Nejnovějším počinem cimbálové muziky je natočení CD "Veselo v Kyjově!" které jsme vydali v roce 2013 ke svému 10. výročí.
www.friska.cz [›]

 

 

 

 

MALÁ ČESKÁ MUZIKA JIŘÍHO POSPÍŠILA

V roce 1982 se kapela osamostatnila a na počest svého kapelníka přijala název Malá česká muzika Jiřího Pospíšila. Kapela se zaměřila na lidovou hudbu a písně z různých českých regionů, především z jižních Čech, okrajově i z Moravy a Slezska. Od počátku vytvářela komponované pořady v návaznosti na výroční zvykosloví (Vánoce, Velikonoce), poetiku ročních období v písních a v drobných slovesných útvarech (říkadla, humorky, pranostiky, krátká vyprávění), věnovala se i baladickým útvarům. Od Jiřího Pospíšila převzal roku 2004 vedení muziky flétnista a zpěvák Jakub Sršeň, v současnosti muziku od prvních houslí řídí Růžena Sršňová. Autory hudebních úprav jsou Jiří Pospíšil, Jaroslav a Josef Krčkovi, Zdeněk Bláha, ze současných členů kapely Vojtěch Kouba, Jan Vrkoč, Jakub Sršeň a Růžena Sršňová. Muzika si za 55 let veřejného působení vytvořila vlastní interpretační styl, který ji právem řadí mezi přední české soubory.
www.mcmjp.unas.cz [›]

 

 

 

 

FOLKLORNÍ SOUBOR ÚSMĚV HORNÍ BŘÍZA

Psal se rok 1958 a vesnice Horní Bříza v okresu Plzeň-sever si zapsala do své kroniky nový přírůstek - folklórní soubor Úsměv. Do kolonky "otec" se podepsal hornobřízský rodák, hudební redaktor ČR Plzeň, Zdeněk Bláha, kterému zdatně pomáhala čtrnácti členná skupina tancechtivých dívek a chlapců. Bohaté muzikantské a taneční zázemí okolí Horní Břízy, Dolnobělska, Plaska, Kralovicka a Plzeňska se stalo studnicí, ze které Úsměváci pili plnými doušky. Postupem doby vytvářeli svůj vlastní interpretační styl, na němž bylo zcela evidentní, z kterých folklórních kořenů vyrůstá. V češtině slovo úsměv navozuje radost a proto i hornobřízský Úsměv se snažil přinášet na jeviště vtip, veselost a dobrosrdečný humor. Z takových tradičních optimistických pramenů vybírá dodnes.

Díky výborné kapele, znamenitým zpěvákům a interpretačním schopnostem tanečníků se soubor vypracoval mezi naše nejlepší folklórní kolektivy. V době konání celostátních folklórních festivalů v sedmdesátých a osmdesátých letech jako jediný soubor získal dvakrát hlavní cenu - v Popradu a v Košicích. I v dalších ročnících patřil k oceněným ať už za režii, nejlepší muziku či choreografii.

Svůj vyhraněný styl a repertoár prezentoval soubor s úspěchem také na mnoha mezinárodních festivalech a zájezdech po Evropě. Společně s moravským Kunovjanem také připravil celovečerní koncert pro prestižní festival Pražské jaro 1997. Soubor se prezentoval také samostatnými pořady v televizi, je zachycen i na několika video-záznamech.
https://soubor-usmev.webnode.cz [›]

 

 

 

PLZEŇSKÝ MLS

Je skupina muzikantů a zpěváků, která se vytvořila v roce 2009 kolem upravovatele lidových písní a tanců Miroslava Šimandla, známého svým působením nejen na pódiích, ale i na vlnách Českého rozhlasu Plzeň. Soubor tvoří mladí lidé, převážně posluchači či absolventi Konzervatoře Plzeň, kteří se folklóru věnují od dětství. Plzeňský MLS vychází z tradic muzikantského a pěveckého odkazu štrajchových a dudáckých kapel západních Čech – hlavně Plzeňska, Žinkovska, Nepomucka a Chodska. Nástrojové obsazení - troje housle, dva klarinety, kontrabas, dudy a niněra - společně se zpěváky vytváří pestrý krojovaný program lidových písní a instrumentálních skladeb. S průvodním slovem se jedná o ideální vystoupení například pro místní slavnosti, historické akce, jubilea a také pro samostatné koncerty. Členové souboru v roce 2014 založili spolek Lidové písně vracíme lidem, z.s. , který je pořadatelem vánočního galakoncertu "Plzeňské folklorní Vánoce". Slovo uměleckého vedoucího: „Lidová píseň je prostá, ale není vůbec snadné ji dobře zazpívat a zahrát. Jsou to příběhy z dílen anonymních tvůrců. O to více je třeba si jich vážit. To je cesta, na kterou jsme se v našem uskupení vydali. Cesta nesoucí pečeť jednoduché a srozumitelné harmonie umocněné perfektním výkonem všech muzikantů a zpěváků.“
www.plzenskymls.cz [›]

 

 

 

MALÉ ROKYTÍ ROKYCANY

Dětský folklorní soubor Malé Rokytí vznikl v září roku 2014. V současné době navštěvuje soubor 22 dětí ve věku 7 – 12 let. Děti se učí písničky, říkanky a základní taneční prvky z Plzeňska.Na zkouškách se hravou formou seznamují s orientací v prostoru, rytmem, tanečními kroky, pěveckou technikou a lidovými tradicemi. Vedoucí dětí je Simona Hudecová. Soubor doprovází lidová muzika Rokytí z Rokycan.
www.slunicko-rokycany.eu [›]

 

 

 

 

EUPHORICA

Čtyři hlasy, čtyři nástroje, a především čtyřnásobná ženská energie, to je kapela Euphorica. Pohanská hudba, lidové tradiční písně, doba středověku, temná gotika i veselá renesance. Zavedeme vás na sever do chladného Finska, za sborovými zpěvy do Makedonie, ale i do slunného Španělska a Itálie. A ukážeme vám, že i české lidovky obstojí mezi evropskými songy. Zaposlouchejte se do písní od kapely Euphorica a potkejte se s kulturou starobylé Evropy.

Kapela Euphorica je seskupení unikátních muzikantů, kteří hrají po svém dobovou a historickou hudbu středověku a tradiční lidové písně z celé Evropy v populárním žánru „World music“ . Při hledání písní přihlíží muzikanti ke svým dlouholetým hudebním znalostem a zejména ke svým niterním pocitům z písně. Hledají repertoár, který se může dál hudebně rozvíjet a ve kterém vidí místo pro své hlasové a nástrojové aranže.

Tradiční lidové písně z Evropy v žánru„World music“ sbírá Euphorica po celém kontinentě při svých zahraničních vystupováních. Evropské tradiční lidové písně pochází zejména z Makedonie, Bulharska, ale i Řecka, Itálie, Chorvatska a dalších evropských zemí. Euphorica hraje i písně z lidové tvorby Čech a Moravy, a to zejména v zahraničí, aby přiblížila slovanské folklorní melodie zahraničním posluchačům po celém světě. S programem tradičních písní nás můžete slyšet na hudebních festivalech, koncertech, a v různých hudebních projektech.

Dobové a historické skladby středověku pochází z různých částí Evropy. V repertoáru se objevují písně sefardských židů ze Španělska, ale i latinské písně z Německa, Česka, či okcitánské a hornoitalské nápěvky z Francie a Itálie. Naší dobovou hudbu můžete slyšet na středověkých slavnostech, dobových trzích, ale i svatbách a firemních večírcích. V zahraničí nás můžete slyšet zejména v Německu a ve Španělsku.
www.euphorica.cz [›]

 CHŮDADLO

Po pěti letech od svého založení rozšířilo Chůdadlo v roce 2015 své řady o několik dalších zdatných profesionálů. Máme nyní dva tříčlenné týmy a ještě pár umělců navíc. Specializujeme se na trhy, jarmarky, městské slavnosti a festivaly pod širým nebem. Rádi ale vystoupíme i na akcích jiného tipu. V posledních letech se přes polovinu našich představení odehrává v zahraničí - převážně v německy mluvících zemích. Mluvíme německy, anglicky, rusky a italsky. Jo - a taky česky.
http://chudadlo.cz [›]QUERCUS

Inspirujeme se dochovanou středověkou hudbou. Baví nás hledat a objevovat nové způsoby její interpretace, které dokáží propojit nezaměnitelný zvuk středověku s novodobým pojetím hudby.

Na našich vystoupeních můžete slyšet upravené písně a tance ze sborníků jako jsou např.: Cantigas de Santa Maria, Cantigas de Amigo, Carmina Burana, Codex Bamberg, Llibre Vermell de Montserrat, Chansonnier du Roi a další.

Nabízíme také dobovější zpracování, které vynikne především v reprezentativních a akusticky vstřícných prostorách (kostely, katedrály, hradní síně, kaple).

Od roku 2011 jsme odehráli mnoho koncertů na městských slavnostech, festivalech, středověkých tržištích a hradech v Čechách, Německu, Rakousku, Dánsku a Švýcarsku…
http://quercus-music.cz [›]

 TŘEHUSK

TŘEHUSK je venkovská kapela z kraje kolem dolní Berounky, Brd a Karlštejna, která hraje převážně staropražské a lidové písničky. Název vznikl složením tří slov: TŘEbaňská Hudební Skupina – odráží se v něm skutečnost, že soubor založili muzikanti, kteří byli (s jedinou výjimkou) doma v obci Zadní Třebaň.

TŘEHUSK po celé republice i v zahraničí vystupuje od roku 1985. Hraje na tanečních zábavách, městských i rodinných oslavách, v masopustních průvodech, na festivalech, parnících, v parních vlacích, historických tramvajích, ve stylových hospodách i jinde. Ročně zvládá kolem sto dvaceti vystoupení, jeho písničky hrají rozhlasové stanice, vystupoval i v televizi. V jeho podání můžete slyšet skladby Ku Praze uhání vlak, Ručičky, nebojte se, Na Pankráci, Za vodou, Šup sem, šup tam, Po Starých zámeckých schodech, Nebudem se ženiti, Stará nebuď smutná a mnoho dalších.

TŘEHUSK nazkoušel pět autorských kabaretů, které za pět let, kdy s nimi vystupoval, zaznamenaly přes sedm desítek repríz. Nezanedbatelnou část jeho produkce tvoří vlastní repertoár, k nejčastěji hraným autorským skladbám patří My jsme doma na vodě, Račte vstoupit, Ajroplán, Frajere, pocem!, Já chodím k řece či Utopenci.
web kapely [›]

 HOLBA

Hrajeme převážně evropskou hudbu období středověku většinou z lidového prostředí. Používáme repliky dobových nástrojů. Máme gotické kostýmy a náš hudební i nehudební projev stylizujeme do středověkého období. Dnešním divákům chceme co nejvěrněji přiblížit hudbu gotiky a renesance. Naše úpravy jsou originální, nechceme nikoho kopírovat. Jelikož pěkných písní a tanců z tohoto období je málo a hrají je všechny skupiny středověké hudby, chceme tvořit i vlastní – novogotické hity. Vystupujeme na historických trzích a dobových hostinách.
www.holba-music.cz [›]

 ROMANTIKA PLZEŇ

Skupina scénického šermu Romantika působí na české i zahraniční scéně od roku 1987. Vždy preferuje precizní technický šerm, spojený s kvalitním hereckým projevem a bohatou kostýmovou výbavou s použitím chladných i palných zbraní.

S našimi pořady vystupujeme v rozličném prostředí venkovních prostor i interiérů. Bavíme širokou diváckou veřejnost v Čechách i v zahraničí. Kromě stálé programové nabídky z historického období renesance, rokoka či gotiky, realizujeme i pořady dle Vašeho zadání. V případě zájmu zajistíme kompletní program se středověkou hudbou a dobovými tanci.

Náš projev na scéně se většinou obejde beze slov. Dějové situace vyjadřujeme pohybem, gestem, postojem a mimikou. Jedním z mnoha důvodů je fantazie diváka. A navíc ani v zahraničí se neztratíme, nemusíme trapně šišlat v cizím jazyce a "o co jde" pochopí jistě i eskymák.

Romantiku shlédli lidé nejen u nás, ale také v Německu, Rakousku, Itálii, Francii, Rusku a dokonce i na Kanárských ostrovech.
www.sermiri.cz/skupina/romantika-plzen [›]