Program

15.-16. SRPNA 1959

15.8.

16:30Chodské kvítí - pořad dětských souborů písní a tanců z Postřekova, Klenčí, Blížejova, Domažlic, Č.Kubice, Karlových Varů a Františkových Lázní na Sokolišti
18:00Koncert dechové hudby ZV ROH Čs.silnice na náměstí
20:00Hu nás na Chodsku - pořad chodských souborů písní a tanců z Postřekova, Klenčí, Milavče, Domažlic, Horšovského Týna, Kdyně na Sokolišti
20:00Pevná vlasti hráz - pořad souborů LUT PS MV; vystoupily dechové hudby a estrádní skupiny PS, soubory LPT Družba a Plaňan a sólisté na Střelnici.
20:00Taneční zábava v místnostech pivovaru, v klášterní zahradě, na Sokolišti, v sále OB Domažlice

16.8.

9:30Chodská hyjta - klenotnicový pořad; v pásmu svatebních zvyků, písní a tanců západočeské národopisné oblasti na Sokolišti vystoupily soubory LPT ze Sulislavi, Merklína a Postřekova..
9:00Koncert vojenské dechové hudby na náměstí
9:00Koncert dechové hudby PS na Chodském náměstí
10:00Soutěž dudáckých muzik - vystoupily dudácké muziky Tomajerova DM ze Kdyně, Konrádyho DM RK spojařů z Domažlic, Menzova DM z Horšov. Týna, DM DO v Bílině, DM VUS Z.Nejedlého, Lidová muzika z Kralovic, Merklína aj.
13:00Průvod krojovaných skupin od Hubrovny
14:30Hu nás na Chodsku - repríza sobotního večerního pořadu na Střelnici
14:30Země česká domov můj - hlavní pořad-vystoupily soubory LPT z Postřekova, Klatov, Varnsdorfu, Karlových Varů, Kralovic, Horní Břízy, Nymburku, Hradce Králové, Českých Budějovic a ze zahraničí na Sokolišti.
19:00Taneční veselice v OB Domažlice

Doprovodný program:

výstavy:

Chodské motivy v díle Adolfa Kašpara
Lidová tvorba družstva Chodovie

V pondělí a úterý po CHSL se uskutečnila konference o problémech národopisu v českých zemích.